Вакцинація домашніх тварин – дуже важлива процедура, спрямована на формування імунітету проти інфекційних захворювань. Вона вже довгий час вважається одним з найпростіших способів допомогти тварині прожити довге, здорове життя.
Вакцини для тварин допомагають підготувати їх імунну систему до боротьби з великою кількістю хвороботворних організмів.
Коли вакцина вводиться в організм, його імунна система починає стимулюватися. Якщо улюбленець коли-небудь захворіє, то його імунітет буде готовий повністю розпізнати захворювання та боротися з ним або зменшити тяжкість прояву.
Щеплення собакам роблять проти чуми м’ясоїдних, інфекційного гепатиту та ларинготрахеїту, парво- та короновірусу, парагрипу та лептоспірозу. Вводиться одна доза вакцини (1 мл) незалежно від ваги чотирилапого друга. Зазвичай дані хвороби входять у одну дозу комплексної вакцини.
Котів щеплюють проти панлейкопенії ( чуми кішок ), герпесвірусної інфекції, каліцівірусу та хламідіозу. Аналогічно як і у собак вакцина комплексна і містить дані хвороби в одній ін’єкціі біопрепарату.
Обов’язково!!! домашні тварини мають бути щеплені проти сказу. Частіше щеплення проти сказу вводиться окремою дозою вакцини ( рідше поєднаною у комплексі з іншими хворобами). Наголошуємо, що тільки вакцинація зможе зупинити цю страшну, смертельну хворобу.
Для того щоб уникнути можливих побічних ефектів від вакцинації, необхідно:
- робити щеплення тільки абсолютно здоровій тварині;
- за 2 тижні до вакцинації позбавити вихованця від глистів і бліх;
- уважно спостерігати за станом тварини після введення вакцин,
- дотримуватися 10-денного карантину, обмеживши його контакти;
Деякі власники впевнені в тому, що немає необхідності в щепленні, якщо тварина не виходить на вулицю. Це зовсім не так, адже ваші вихованці можуть заразитися вірусами із взуття або речей людини, транспорту і тд. Вакцинація ж знижує ризик захворювання до мінімуму.
Цуценят вакцинують приблизно у віці 8-9 тижнів, щоб захисти від чуми м’ясоїдних, інфекційного гепатиту, парвовірусного ентериту, парагрипу та лептоспірозу. Повторно ревакцинацію проводять через 3-4 тижні з додаванням вакцини проти сказу. У рік здійснюється заключна ревакцинація. Далі вакцинація повинна бути здійснена приблизно за тиждень до закінчення терміну попереднього щеплення. У нас в клініці використовуються вакцини різних виробників, таких як: Нобівак , Еурікан, Біокан, Дурамун і Вангард, Каніген
Кошенятам – першу імунізацію проводять у віці 8 -12 тижнів з використанням полівалентної вакцини, спрямованої на захист від вірусного ринотрахеїту, каліцівірусної інфекції та панлейкопенії. Повторно ревакцинацію проводять через 3-4 тижні, додаючи вакцину проти сказу. Щорічну вакцинацію роблять за тиждень до закінчення термінів попереднього щеплення. Ми використовуємо вакцини для котів таких виробників: Нобівак Трікет, Пюревакс, Біофел, Фелоцел, Феліген.
Імунітет після вакцинації виробляється через кілька тижнів. У цей період не варто контактувати з іншими тваринами. Після прогулянки особливу увагу приділіть миттю лап. Також необхідно оберігати тварину від стресів, переохолоджень чи перегрівань.
У разі підвищення температури, блювоти, відсутності апетиту, млявості, інших відхилень, потрібно відразу ж звернутися до лікаря ветеринарної медицини, який проводив вакцинацію!
Пам’ятайте! Своєчасна вакцинація тварин, вартість якої цілком доступна, – це ще один спосіб прояву любові і турботи про своїх вихованців!
Вартість компексної вакцинації для собак і котів приблизно однакова і сягає меж 300-750 грн (залежить від виробника біопрепаратів).
Використовуємо вакцини:
Для собак:
- Нобівак DHPPi + lepto
- Еурікан DHPPi+ lepto (multi)
- Вангард/ Дурамун , та з (з короновірусом) додатково.
- Каніген DHPPi + lepto
- Біокан DHPPi + lepto
Для котів:
- Нобівак Трікет trio
- Пюревакс RCP (з хламідіозом додатково).
- Фелоцел 4 та Феліген CRP
- Біофел PCH
Вартість вакцинації від сказу 150-300 грн.(залежить від виробника вакцини).
Використовуємо вакцини :
- Нобівак Рабієс.
- Дефенсор.
- Рабіген моно.
- Рабізин.
- Біокан Рабієс.
Пам’ятайте, ми відповідальні за тих, кого приручили. =)